Menu

Kdo jsme a jak Vám můžeme pomoci?

Pomáháme Vám dobře řídit projekty, vývoj produktů, změny a služby.


Kurzy a certifikace agile - Scrum, DevOps aj.

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů Základy agile - Agile FoundationScrum Master + Product Owner + PMI-ACP a DevOps s akreditací EXIN®, PRINCE2 Agile® Foundation i Practitioner a AgileSHIFT s akreditací PeopleCert a samostatního kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP na českém trhu.


Kurzy a certifikace PRINCE2®

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů a certifikace projektového řízení PRINCE2 a PRINCE2 Agile na českém, slovenském a maďarském trhu.

Držíme nejvyšší úroveň PRINCE2 akreditace - akreditovaná tréninková organizace (ATO) PRINCE2. Jako jediná česká ATO jsme strategický partner - strategická akreditovaná tréninková organizace AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a dalších global best practice standardů. Jsme i strategický partner PeopleCert - od 1.1.2018 jediného zkušebního institutu PRINCE2.

PRINCE2 školíme již od 6.7.2009, kdy byly celosvětově spuštěny kurzy a certifikace podle PRINCE2 verze 2009. Od té doby do 31.12.2018 jsme v České republice a na Slovensku uskutečnili 648 certifikačních kurzů PRINCE2 (393x PRINCE2 Foundation, 255x PRINCE2 Practitioner a Re-registration) i desítky dalších školení, odborných seminářů, přednášek a workshopů o projektovém řízení, kterých se zúčastnilo přes 4 000 posluchačů. Jako první v ČR realizujeme kurzy PRINCE2 podle nejnovější verze - PRINCE2 2017.

Jako první jsme vytvořili a při výuce úspěšne využíváme českou a slovenskou akreditovanou verzi školících materiálů PRINCE2, s pomocí kterých již zvládlo certifikační zkoušky víc než 2 000 absolventů našich kurzů.

Neméně úspěšní jsou naši studenti, kteří se rozhodli pro anglickou verzi materiálů: dosavadní úspěšnost absolventů našich certifikačních kurzů PRINCE2 na zkouškách je 93,4% a u úrovně PRINCE2 Foundation 97,4%.

Vedoucí trenér POTIFOB - Ing. Štefan Ondek, PMP je nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2 v ČR. Tuto mezinárodní akreditaci drží již od 1. května 2009. Od té doby vyškolil a připravil na certifikaci PRINCE2 více než 3 000 profesionálů z Česka, Slovenska, Dánska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Velké Británie a mnoha dalších zemí.

Školení a příprava na certifikace projektového řízení PMI®, IPMA® a NSK

Jsme jedním z vedoucích poskytovatelů přípravných kurzů na certifikaci PMI PMP® a CAPM® na českém i slovenském trhu s několika stovkami absolventů. Nabízíme i přípravné kurzy na certifikaci odborníků na projektové řízení dle IPMA a NSK.


Kurzy a certifikace řízení služeb a architektury - ITIL®, TOGAF®, VeriSM

Jako první v ČR poskytujeme školení VeriSM - nového standardu řízení služeb. Jsme poskytovatelem kvalitních certifikačních kurzů a zkoušek ITIL - globálně nejpopulárnějšího standardu pro řízení IT služeb - na českém a slovenském trhu. Realizujeme kurzy ITIL Foundation, Úvod do ITIL a kurzy ITIL na míru. Disponujeme akreditací tréninkové organizace (ATO) ITIL PeopleCert - od 1.1.2018 jediného zkušebního institutu ITIL. Nabízíme i školení TOGAF L1 i L2 s možností certifikace Open Group.


Poradenství v řízení projektů, programů, portfolií, změn a služeb

Potřebujete poradit, jak udržitelně zvýšit efektivnost Vašich projektů, dostat pod kontrolu rizika, termíny, rozpočty, ulevit přetíženým zdrojům...? Pak by Vás mohli zajímat naše poradenské služby.

Poradenství v projektovém a programovém řízení

Naše akreditace a certifikáty

Držíme nejvyšší úroveň akreditace PRINCE2, Agile Scrum a ITIL: jsme akreditovaná tréninková organizace, strategický partner AXELOS® a PeopleCert.

Současně jsme vzdělávací instituce akreditovaná Ministerstvem vnitra ČR. Naše kurzy PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner i ITIL Foundation jsou akreditovány zkušebním institutem PeopleCert. Základy agile - Agile Foundation a Scrum Master + Product Owner jsou akreditovány EXIN. Naše přípravné kurzy na certifikaci odborníků na projektové řízení dle IPMA a NSK jsou akreditovány Ministerstvem vnitra ČR. Kromě toho jsme akreditovanou zkušební organizací EXIN, díky čemu máme oprávnění realizovat certifikační zkoušky ze širokého portfolia tohoto renomovaného zkušebního institutu. 

Používáme systém řízení kvality podle normy ISO 9001.


Naši trenéři a konzultanti

Disponujeme týmem zkušených lokálních i zahraničních trenérů a konzultantů projektového řízení s bohatou praxí s vedením rozsáhlých i menších projektů v oblasti ICT, finančních služeb, poradenství i v dalších odvětvích. Naši trenéři a konzultanti drží množství osobních akreditací a certifikací: Agile Scrum a VeriSM Accredited Trainer, ITIL, PRINCE2, PRINCE2 Agile a AgileSHIFT Approved Trainer, PRINCE2, PRINCE2 Agile a P3O Practitioner, MSP Advanced Practitioner (ekvivalent PMI PgMP a IPMA A), Agile Scrum Master a Product Owner, Certified ScrumMaster, Professional Scrum Master (PSM I), COBIT 5, IPMA B, ITIL Expert, CSI, MALC, OSA, Practitioner, SO, SS a Foundation, MoP, P3O, PRINCE2 a PRINCE2 Agile Practitioner, MSP Advanced Practitioner (ekvivalent PMI PgMP a IPMA A), PMI PMP a jiné. Víc informací o nich najdete na samostatné podstránce.

Naše hodnoty

 • odbornost
 • pružnost
 • špičková kvalita
 • férovost
 • návratnost investicí
 • dodržování vedoucích globálních standardů

 

Vedení společnosti


Ing. Štefan Ondek, PMP

managing partner, vedoucí trenér

Projektovým řŠtefan Ondek - managing partner a hlavní trenér PRINCE2, PMI, TOCízením se zabývá od roku 1997 a školí ho od roku 1999. Akreditovaným trenérem PRINCE2 je již od 1.5.2009 a PRINCE2 Agile i AgileSHIFT (již od vzniku těchto standardů). Jeden z autorů otázek certifikačních zkoušek PRINCE2 2017 Foundation AXELOS. Odborný korektor standardů PRINCE2 2017, PMI PMBOK Guide 6th Edition, The Standard for Program Management 4th Edition i The Standard for Portfolio Management 4th Edition. Akreditovaný trenér Agile Scrum Foundation, Master, Product Owner, AgileSHIFT a VeriSM.

Je certifikovaný senior projektový manažer a programový manažer. Drží certifikáty Agile Scrum Master a Product Owner, Professional Scrum Master (PSM I), PMI PMP, PRINCE2, PRINCE2 Agile, MoP® - Management of Portfolios a P3O® - Portfolio, Programme & Project Offices Practitioner, MSP - Managing Successful Programmes Advanced Practitioner, AgileSHIFT, DevOps, ITIL 4, MoV® - Management of Value, Managing Benefits a VeriSM Foundation, TOCICO Certificate of Achievement.

Disponuje dlouholetými zkušenostmi s řízením projektů, programů a portfolií v odvětvích informačních i telekomunikačních technologií, bankovnictví a manažerského poradenství. Výběr z projektů, které vedl resp. se podílel na jejich vedení, je uveden níže.

Vede školení projektového řízení pro profesionály a ty, kteří se jimi chtějí stát - zejména kurzy PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner, přípravu na certifikaci PMI PMP / CAPM, Základy agile - Agile Foundation, Scrum Master + Product Owner, AgileSHIFT a VeriSM. Již připravil na certifikaci PRINCE2, PMI, agile, Scrum aj. přes 3000 kandidátů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Velké Británie a desítek dalších zemí.

Poskytuje také poradenství v projektovém managementu, kupř. při zavádění projektového řízení a budování projektových kanceláří.

Dále je:

 • subject matter expertem AXELOS pro standardy PRINCE2, PRINCE2 Agile, MSP, MoP i P3O
 • členem EXIN Professionals Group - mezinárodního týmu externích odborníků dohlížejících na kvalitu certifikací tohoto zkušebního institutu
 • aktivním členem Project Management Institute - PMI, vedoucí globální asociace profesionálů v oblasti projektového řízení.

Přednáší a vystupuje na odborných akcích zaměřených na projektové a agilní řízení v České republice, na Slovensku i jinde. V této oblasti řízení také aktivně publikuje. Mj. je autorem bezplatných e-booků Průvodce řízením projektů a Zvládněte mezinárodní certifikační zkoušky s lehkostí. Výběr z jeho dalších článků, prezentací a vystoupení najdete zde.

Na profesionální úrovni ovládá anglický, český, německý i slovenský jazyk.

Vybrané projekty:

 • řízení projektu implementace nové verze hlavního (core) systému VÚB banky na zpracování úvěrů, úvěrových příslibů a zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • řízení projektu naplánování přípravy VÚB banky na zavedení eura jako národní měny

 • řízení projektu úpravy a rozšíření dodané funkcionality core systému VÚB banky v oblasti zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • vybudování projektové kanceláře (PMO) společnosti Slovak Telekom (T-Com)

 • poradenství pro řízení programu eSlovakia, společné iniciativy Ministerstva školství SR a Slovak Telekom (T-Com) na podporu internetizace Slovenska

 • zavedení systému projektového řízení pro českou a slovenskou pobočku mezinárodní IT společnosti

Kontakt

e-mail: ondek@potifob.com

www.linkedin.com/in/stefanondek


Ing. Monika Ondeková

partnerka, mentor a kouč

Partnerka Ing. Monika Ondeková skupiny společností POTIFOB včetně české POTIFOB, s.r.o.

Je držitelkou certifikátů projektového a programového řízení PRINCE2, MSP, MoP i P3O Foundation, řízení hodnoty MoV Foundation, Agile Scrum Foundation a schváleným invigilatorem (dohledem nad certifikačními zkouškami) PRINCE2, ITIL a EXIN.

Je také certifikovaným business a life koučem. Plynule ovládá angličtinu, češtinu a slovenštinu.

Kontakt

e-mail: ondekova@potifob.com, tel.: +420 605 838 126

www.linkedin.com/in/monikaondekova