Menu

Kdo jsme a jak Vám můžeme pomoci?

Jste zde

Pomáháme Vám dobře řídit projekty, vývoj produktů, změny a služby.


Kurzy a certifikace agile - Scrum, DevOps aj.

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů Základy agile - Agile FoundationScrum Master + Product Owner + PMI-ACP a DevOps s akreditací EXIN®, PRINCE2 Agile® Foundation i Practitioner a AgileSHIFT s akreditací PeopleCert a samostatního kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP na českém trhu.


Kurzy a certifikace PRINCE2®

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů a certifikace projektového řízení PRINCE2 a PRINCE2 Agile na českém, slovenském a maďarském trhu.

Držíme nejvyšší úroveň PRINCE2 akreditace - akreditovaná tréninková organizace (ATO) PRINCE2. Jako jediná česká ATO jsme strategický partner - strategická akreditovaná tréninková organizace AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a dalších global best practice standardů. Jsme i strategický partner PeopleCert - od 1.1.2018 jediného zkušebního institutu PRINCE2.

PRINCE2 školíme již od 6.7.2009, kdy byly celosvětově spuštěny kurzy a certifikace podle PRINCE2 verze 2009. Od té doby do 31.12.2018 jsme v České republice a na Slovensku uskutečnili 648 certifikačních kurzů PRINCE2 (393x PRINCE2 Foundation, 255x PRINCE2 Practitioner a Re-registration) i desítky dalších školení, odborných seminářů, přednášek a workshopů o projektovém řízení, kterých se zúčastnilo přes 4 000 posluchačů. Jako první v ČR realizujeme kurzy PRINCE2 podle nejnovější verze - PRINCE2 2017.

Jako první jsme vytvořili a při výuce úspěšne využíváme českou a slovenskou akreditovanou verzi školících materiálů PRINCE2, s pomocí kterých již zvládlo certifikační zkoušky víc než 2 000 absolventů našich kurzů.

Neméně úspěšní jsou naši studenti, kteří se rozhodli pro anglickou verzi materiálů: dosavadní úspěšnost absolventů našich certifikačních kurzů PRINCE2 na zkouškách je 93,4% a u úrovně PRINCE2 Foundation 97,4%.

Vedoucí trenér POTIFOB - Ing. Štefan Ondek, PMP je nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2 v ČR. Tuto mezinárodní akreditaci drží již od 1. května 2009. Od té doby vyškolil a připravil na certifikaci PRINCE2 více než 3 000 profesionálů z Česka, Slovenska, Dánska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Velké Británie a mnoha dalších zemí.

Školení a příprava na certifikace projektového řízení PMI®, IPMA® a NSK

Jsme jedním z vedoucích poskytovatelů přípravných kurzů na certifikaci PMI PMP® a CAPM® na českém i slovenském trhu s několika stovkami absolventů. Nabízíme i přípravné kurzy na certifikaci odborníků na projektové řízení dle IPMA a NSK.


Kurzy a certifikace řízení služeb a architektury - ITIL®, TOGAF®, VeriSM

Jako první v ČR poskytujeme školení VeriSM - nového standardu řízení služeb. Jsme poskytovatelem kvalitních certifikačních kurzů a zkoušek ITIL - globálně nejpopulárnějšího standardu pro řízení IT služeb - na českém a slovenském trhu. Realizujeme kurzy ITIL Foundation, Úvod do ITIL a kurzy ITIL na míru. Disponujeme akreditací tréninkové organizace (ATO) ITIL PeopleCert - od 1.1.2018 jediného zkušebního institutu ITIL. Nabízíme i školení TOGAF L1 i L2 s možností certifikace Open Group.


Poradenství v řízení projektů, programů, portfolií, změn a služeb

Potřebujete poradit, jak udržitelně zvýšit efektivnost Vašich projektů, dostat pod kontrolu rizika, termíny, rozpočty, ulevit přetíženým zdrojům...? Pak by Vás mohli zajímat naše poradenské služby.

Poradenství v projektovém a programovém řízení

Naše akreditace a certifikáty

Držíme nejvyšší úroveň akreditace PRINCE2, Agile Scrum a ITIL: jsme akreditovaná tréninková organizace, strategický partner AXELOS® a PeopleCert.

Současně jsme vzdělávací instituce akreditovaná Ministerstvem vnitra ČR (číslo akreditace AK/I-31/2013). Naše kurzy PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner i ITIL Foundation jsou akreditovány zkušebním institutem PeopleCert. Základy agile - Agile Foundation a Scrum Master + Product Owner jsou akreditovány EXIN. Naše přípravné kurzy na certifikaci odborníků na projektové řízení dle IPMA a NSK2 jsou akreditovány Ministerstvem vnitra ČR. Kromě toho jsme akreditovanou zkušební organizací EXIN, díky čemu máme oprávnění realizovat certifikační zkoušky ze širokého portfolia tohoto renomovaného zkušebního institutu. Jsme i autorizovanou osobou pro výkon kvalifikačních zkoušek NSK Administrátor projektu, Manažer projektu a Manažer programů a komplexních projektů.

Používáme systém řízení kvality podle normy ISO 9001.


Naši trenéři a konzultanti

Disponujeme týmem zkušených lokálních i zahraničních trenérů a konzultantů projektového řízení s bohatou praxí s vedením rozsáhlých i menších projektů v oblasti ICT, finančních služeb, poradenství i v dalších odvětvích. Naši trenéři a konzultanti drží množství osobních akreditací a certifikací: Agile Scrum a VeriSM Accredited Trainer, ITIL, PRINCE2, PRINCE2 Agile a AgileSHIFT Approved Trainer, PRINCE2, PRINCE2 Agile a P3O Practitioner, MSP Advanced Practitioner (ekvivalent PMI PgMP a IPMA A), Agile Scrum Master a Product Owner, Certified ScrumMaster, Professional Scrum Master (PSM I), COBIT 5, IPMA B, ITIL Expert, CSI, MALC, OSA, Practitioner, SO, SS a Foundation, MoP, P3O, PRINCE2 a PRINCE2 Agile Practitioner, MSP Advanced Practitioner (ekvivalent PMI PgMP a IPMA A), PMI PMP a jiné. Víc informací o nich najdete na samostatné podstránce.

Naše hodnoty

 • odbornost
 • pružnost
 • špičková kvalita
 • férovost
 • návratnost investicí
 • dodržování vedoucích globálních standardů

 

Vedení společnosti


Ing. Štefan Ondek, PMP

managing partner, vedoucí trenér

Projektovým řŠtefan Ondek - managing partner a hlavní trenér PRINCE2, PMI, TOCízením se zabývá od roku 1997 a školí ho od roku 1999. Akreditovaným trenérem PRINCE2 je již od 1.5.2009 a PRINCE2 Agile i AgileSHIFT (již od vzniku těchto standardů). Jeden z autorů otázek certifikačních zkoušek PRINCE2 2017 Foundation AXELOS. Odborný korektor standardů PRINCE2 2017, PMI PMBOK Guide 6th Edition, The Standard for Program Management 4th Edition i The Standard for Portfolio Management 4th Edition. Akreditovaný trenér Agile Scrum Foundation, Master, Product Owner, AgileSHIFT a VeriSM.

Je certifikovaný senior projektový manažer a programový manažer. Drží certifikáty Agile Scrum Master a Product Owner, Professional Scrum Master (PSM I), PMI PMP, PRINCE2, PRINCE2 Agile, MoP® - Management of Portfolios a P3O® - Portfolio, Programme & Project Offices Practitioner, MSP - Managing Successful Programmes Advanced Practitioner, AgileSHIFT, DevOps, ITIL 4, MoV® - Management of Value, Managing Benefits a VeriSM Foundation, TOCICO Certificate of Achievement.

Disponuje dlouholetými zkušenostmi s řízením projektů, programů a portfolií v odvětvích informačních i telekomunikačních technologií, bankovnictví a manažerského poradenství. Výběr z projektů, které vedl resp. se podílel na jejich vedení, je uveden níže.

Vede školení projektového řízení pro profesionály a ty, kteří se jimi chtějí stát - zejména kurzy PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner, přípravu na certifikaci PMI PMP / CAPM, Základy agile - Agile Foundation, Scrum Master + Product Owner, AgileSHIFT a VeriSM. Již připravil na certifikaci PRINCE2, PMI, agile, Scrum aj. přes 3000 kandidátů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Velké Británie a desítek dalších zemí.

Je i autorizovaným zástupcem autorizované osoby (AO) POTIFOB, s.r.o. pro vykonávání kvalifikačních zkoušek NSK 63-006-N Administrátor projektu, 63-007-R Manažer projektu a 63-008-T Manažer programů a komplexních projektů.

Poskytuje také poradenství v projektovém managementu, kupř. při zavádění projektového řízení a budování projektových kanceláří.

Dále je:

 • subject matter expertem AXELOS pro standardy PRINCE2, PRINCE2 Agile, MSP, MoP i P3O
 • členem EXIN Professionals Group - mezinárodního týmu externích odborníků dohlížejících na kvalitu certifikací tohoto zkušebního institutu
 • aktivním členem Project Management Institute - PMI, vedoucí globální asociace profesionálů v oblasti projektového řízení.

Přednáší a vystupuje na odborných akcích zaměřených na projektové a agilní řízení v České republice, na Slovensku i jinde. V této oblasti řízení také aktivně publikuje. Mj. je autorem bezplatných e-booků Průvodce řízením projektů a Zvládněte mezinárodní certifikační zkoušky s lehkostí. Výběr z jeho dalších článků, prezentací a vystoupení najdete zde.

Na profesionální úrovni ovládá anglický, český, německý i slovenský jazyk.

Vybrané projekty:

 • řízení projektu implementace nové verze hlavního (core) systému VÚB banky na zpracování úvěrů, úvěrových příslibů a zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • řízení projektu naplánování přípravy VÚB banky na zavedení eura jako národní měny

 • řízení projektu úpravy a rozšíření dodané funkcionality core systému VÚB banky v oblasti zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • vybudování projektové kanceláře (PMO) společnosti Slovak Telekom (T-Com)

 • poradenství pro řízení programu eSlovakia, společné iniciativy Ministerstva školství SR a Slovak Telekom (T-Com) na podporu internetizace Slovenska

 • zavedení systému projektového řízení pro českou a slovenskou pobočku mezinárodní IT společnosti

Kontakt

e-mail: ondek@potifob.com

www.linkedin.com/in/stefanondek


Ing. Monika Ondeková

partnerka, mentor a kouč

Partnerka Ing. Monika Ondeková skupiny společností POTIFOB včetně české POTIFOB, s.r.o.

Je držitelkou certifikátů projektového a programového řízení PRINCE2, MSP, MoP i P3O Foundation, řízení hodnoty MoV Foundation, Agile Scrum Foundation a schváleným invigilatorem (dohledem nad certifikačními zkouškami) PRINCE2, ITIL a EXIN.

Je také certifikovaným business a life koučem. Plynule ovládá angličtinu, češtinu a slovenštinu.

Kontakt

e-mail: ondekova@potifob.com, tel.: +420 605 838 126

www.linkedin.com/in/monikaondekova