Menu

Změny v akreditaci a certifkaci PRINCE2 k 1.1.2014 - konec monopolu APMG

Vlastník PRINCE2 i dalších příbuzných standardů (ITIL, MSP, P3O atd..) AXELOS Limited - společný podnik britské vlády (Cabinet Office) a soukromého investora (Capita) k 1.1.2014 ukončil monopol APMG na výkon akreditace a certifikace PRINCE2.

Od 1.1.2014 má oprávnění PRINCE2 akreditovat a certifikovat 9 zkušebních institutů - Examination Institutes (EI):

  1. APM Group Limited (APMG)
  2. BCS Learning and Development Limited
  3. CSME, Inc.
  4. Danish IT Society 'Dansk IT'
  5. DF Certifiering AB.
  6. EXIN® Holding B.V.
  7. Loyalist Certification Services - LCS
  8. PEOPLECERT International Limited
  9. TÜV SÜD Akademie GmbH

Examination institutes akreditují lektory, školicí materiály i tréninkové organizace a provádějí certifikaci odborníků na projektové řízení podle metodiky PRINCE2. Akreditace a certifikáty od jednotlivých EI jsou navzájem plně rovnocenné.

Všech 9 EI PRINCE2 již před 1.1.2014 vykonávalo akreditaci a certifikaci ITIL - standardu AXELOS na řízení IT služeb, který je i celosvětově nejpoužívanějším standardem ITSM. Díky tomu mají bohaté zkušenosti s akreditací tréninkových organizací i s realizací formátově podobných zkoušek.

Po náročných jednáních a důkladném zvážení všech obdržených nabídek jednotlivých EI jsme se rozhodli vybrat si z nich jako náš nový primární EI PRINCE2 společnost PEOPLECERT. Důvody jsou hlavně prokázána flexibilita i rychlost jednání, orientace na zákazníka a nejlepší poměr cena-výkon.

Díky spolupráci s PEOPLECERTem od roku 2014 poskytujeme našim zákazníkům tyto nové výhody:

1.) Certifikáty PRINCE2 Foundation i pro ty, kteří ve stejném týdnu úspěšně absolvují certifikační zkoušky Foundation a Practitioner - bez potřeby jakéhokoli zdůvodňování.

2.) Možnost absolvovat zkoušky nejen na papíře, ale teké online prostřednictvím stabilního systému chráněného před výpadkem připojení na internet či koncového zařízení studenta.

3.) Oficiální výsledky zkoušek PRINCE2 všech úrovní realizovaných elektronicky bezprostředně po ukončení zkoušky.

4.) U zkoušek PRINCE2 Practitioner realizovaných v papírové podobě výsledky do 3 pracovních dnů po zkoušce. Po zavedení nového online systému vyhodnocování zkoušek psaných papírovou formou (v průběhu 2. kvartálu 2014) dokonce bezprostředně po ukončení zkoušky.

5.) Oficiální elektronické certifikáty PRINCE2 vystaveny EI absolventi obdrží bezprostředně po složení zkoušky a papírové do 2 týdnů po zkoušce (za podmínky uhrazení všech poplatků). Dosavadní monopolní EI elektronické certifikáty nevystavoval vůbec a papírové zasílal až cca měsíc po zkoušce.

6.) Možnost (za mírný příplatek) absolvovat zkoušku PRINCE2 nejen v rámci školení, ale i online doma v kandidátem zvoleném termínu, dohlíženou na dálku v reálném čase pracovníkem EI.

To vše bez navýšení cen školení.

Našimi dalšími Examination Institutes se stali LCS a BCS. Akreditace třemi EI, kterou disponujeme jako jediný poskytovatel v ČR a SR, je zárukou výjimečné kvality našich školení. Současně možnost odebírat oficiální certifikační zkoušky PRINCE2 od tří zkušebních institutů odstraňuje závislost na jediném dodavateli tohoto klíčového komponentu našich služeb.