Menu

Kdo jsme a jak Vám můžeme pomoci?

Pomáháme dobře řídit projekty, vývoj produktů, změny a IT.

Kurzy a certifikace Agile

Jsme jedním z vedoucích poskytovatelů kurzů Agile Scrum Foundation, Agile Scrum Master (oba s akreditací EXIN) a Příprava na certifikaci PMI-ACP, jakož i certifikačních zkoušek EXIN Agile Scrum Foundation aEXIN Agile Scrum Master.

 

Kurzy a certifikace PRINCE2®

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů a certifikace projektového řízení PRINCE2 na českém, slovenském a maďarském trhu.

Držíme nejvyšší úroveň PRINCE2 akreditace - akreditovaná tréninková organizace (ATO) PRINCE2. Jako jediná česká ATO jsme strategický partner - strategická akreditovaná tréninková organizace AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a dalších global best practice standardů. Jsme i strategický partner PEOPLECERT a zlatý partner EXIN, vedoucích zkušebních institutů těchto standardů.

PRINCE2 školíme již od 6.7.2009, kdy byly celosvětově spuštěny kurzy a certifikace podle PRINCE2 verze 2009. Od té doby do 30.6.2017 jsme v České republice a na Slovensku uskutečnili 561 certifikačních kurzů PRINCE2 (342x PRINCE2 Foundation, 219x PRINCE2 Practitioner a Re-registration) i desítky dalších školení, odborných seminářů, přednášek a workshopů o projektovém řízení, kterých se zúčastnilo přes 4 000 posluchačů. Jako první v ČR realizujeme kurzy PRINCE2 podle nejnovější verze - PRINCE2 2017.

Jako první jsme vytvořili a při výuce úspěšne využíváme českou a slovenskou akreditovanou verzi školících materiálů PRINCE2, s pomocí kterých již zvládlo certifikační zkoušky víc než 1 500 absolventů našich kurzů.

Neméně úspěšní jsou naši studenti, kteří se rozhodli pro anglickou verzi materiálů: dosavadní úspěšnost absolventů našich certifikačních kurzů PRINCE2 na zkouškách je 94% a u úrovně PRINCE2 Foundation 98%.

Vedoucí trenér POTIFOB - Ing. Štefan Ondek, PMP je nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2 v ČR. Tuto mezinárodní akreditaci drží již od 1. května 2009. Od té doby vyškolil a připravil na certifikaci PRINCE2 více než 2600 profesionálů z Česka, Slovenska, Dánska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Velké Británie a mnoha dalších zemí.

Školení a příprava na certifikace projektového řízení PMI®, IPMA® a NSK

Jsme také jedním z vedoucích poskytovatelů přípravných kurzů na certifikaci PMI PMP® a CAPM® na českém i slovenském trhu s několika stovkami absolventů. Nabízíme i přípravné kurzy na certifikaci odborníků na projektové řízení dle IPMA a NSK.

 

Kurzy a certifikace řízení IT a architektury - ITIL®, ISO 20000, TOGAF®

Jsme poskytovatelem kvalitních certifikačních kurzů a zkoušek ITIL - globálně nejpopulárnějšího standardu pro řízení IT služeb - na českém a slovenském trhu. Realizujeme kurzy ITIL FoundationÚvod do ITIL a kurzy ITIL na míru. Disponujeme akreditací tréninkové organizace (ATO) ITIL od renomovaných mezinárodních zkušebních institutů EXIN i PEOPLECERT. Nabízíme i certifikační zkoušky EXIN ITSM Foundation dle ISO 20000 a školení TOGAF L1 i L2 s možností certifikace Open Group.

 

Poradenství v řízení projektů, programů, portfolií, změn a IT

Potřebujete poradit, jak udržitelně zvýšit efektivnost Vašich projektů, dostat pod kontrolu rizika, termíny, rozpočty, ulevit přetíženým zdrojům...? Pak by Vás mohli zajímat naše poradenské služby.

Poradenství v projektovém a programovém řízení


 

Naše akreditace a certifikáty

Držíme nejvyšší úroveň akreditace PRINCE2, PRINCE2 Agile, Agile Scrum Master a ITIL: jsme akreditovaná tréninková organizace, strategický certifikovaný partner AXELOS®, strategický partner PEOPLECERT a zlatý partner EXIN.

Současně jsme vzdělávací instituce akreditovaná Ministerstvem vnitra ČR (číslo akreditace AK/I-31/2013). Naše kurzy PRINCE2 Foundation i PRINCE2 Practitioner jsou akreditovány mezinárodním zkušebními instituty (examination institute) PEOPLECERT i EXIN a současně Ministerstvem vnitra ČR. Touto vícenásobnou akreditací od na to oprávněných mezinárodních institucí a nejvyšších státních orgánů disponujeme jako jediný poskytovatel školení projektového řízení na trhu. Naše kurzy ITIL jsou akreditovány EXIN i PEOPLECERT. Naše kurzy Agile Scrum Master jsou akreditovány EXIN. Naše přípravné kurzy na certifikaci odborníků na projektové řízení dle IPMA a NSK2 jsou akreditovány Ministerstvem vnitra ČR. Kromě toho jsme akreditovaným zkušebním centrem - Accredited Examination Center EXIN, díky čemu máme oprávnění realizovat certifikační zkoušky ze širokého portfolia tohoto renomovaného zkušebního institutu. Jsme i autorizovanou osobou pro výkon kvalifikačních zkoušek NSK Administrátor projektu, Manažer projektu a Manažer programů a komplexních projektů.

Jako zatím jediní v ČR jsme členem ASPECT - Association for the Promotion of Excellence in Consultancy and Training, mezinárodního sdružení poskytovatelů školení a poradenství špičkové kvality zejména v oblasti projektového řízení. Členové ASPECT musí plnit požadavky na kvalitu definované Chartou ASPECT, které jsou ještě přísnější než ty stanoveny zkušebními instituty.

Používáme systém řízení kvality podle normy ISO 9001.

 

Naši trenéři a konzultanti

Disponujeme týmem zkušených lokálních i zahraničních trenérů a konzultantů projektového řízení s bohatou praxí s vedením rozsáhlých i menších projektů v oblasti ICT, finančních služeb, poradenství, dopravy, rychloobrátkového zboží, výroby i z dalších odvětví. Naši trenéři a konzultanti drží množství osobních akreditací a certifikací: PRINCE2, ITIL,  Agile Scrum Master Approved Trainer, PRINCE2, PRINCE2 Agile a P3O Registered Practitioner, MSP Registered Advanced Practitioner (ekvivalent PMI PgMP a IPMA A), PMI PMP, IPMA B, Agile Scrum Master, Certified ScrumMaster, ITIL Foundation, Practitioner, CSI, OSA, SO, COBIT 5 a jiné. Víc informací o nich najdete na samostatné podstránce.


 

Naše hodnoty

 • odbornost
 • pružnost
 • špičková kvalita
 • férovost
 • návratnost investicí
 • dodržování vedoucích globálních standardů

 

Vedení společnosti

Ing. Štefan Ondek, PMP

managing partner, vedoucí trenér

Projektovým řŠtefan Ondek - managing partner a hlavní trenér PRINCE2, PMI, TOCízením se zabývá od roku 1997 a školí ho od roku 1999. Akreditovaným trenérem PRINCE2 je již od 1.5.2009. První akreditovaný trenér PRINCE2 Agile v ČR i SR. Jeden z autorů otázek certifikačních zkoušek PRINCE2 2017 Foundation AXELOS. Odborný korektor standardů PRINCE2 2017, PMI PMBOK Guide 6th Edition, The Standard for Program Management 4th Edition i The Standard for Portfolio Management 4th Edition. Akreditovaný trenér Agile Scrum Master.

Je certifikovaný senior projektový manažer a programový manažer. Drží certifikáty PMI PMP, PRINCE2, PRINCE2 Agile, MoP® - Management of Portfolios a P3O® - Portfolio, Programme & Project Offices Registered Practitioner, MSP - Managing Successful Programmes Registered Advanced Practitioner, Agile Scrum Master, MoV® - Management of Value a Managing Benefits Foundation, TOCICO Certificate of Achievement.

Disponuje dlouholetými zkušenostmi s řízením projektů, programů a portfolií v odvětvích informačních i telekomunikačních technologií, bankovnictví a manažerského poradenství. Výběr z projektů, které vedl resp. se podílel na jejich vedení, je uveden níže.

Vede školení projektového řízení pro profesionály a ty, kteří se jimi chtějí stát - zejména kurzy PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner, přípravu na certifikaci PMI PMP / CAPM, Agile Scrum Foundation a Agile Scrum Master. Již připravil na certifikaci PRINCE2, PMI, Agile Scrum aj. přes 3100 kandidátů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Velké Británie a desítek dalších zemí.

Je i autorizovaným zástupcem autorizované osoby (AO) POTIFOB, s.r.o. pro vykonávání kvalifikačních zkoušek NSK 63-006-N Administrátor projektu, 63-007-R Manažer projektu a 63-008-T Manažer programů a komplexních projektů.

Poskytuje také poradenství v projektovém managementu, kupř. při zavádění projektového řízení a budování projektových kanceláří.

Dále je:

 • subject matter expertem AXELOS pro standardy PRINCE2, MSP i P3O
 • členem EXIN Professionals Group - mezinárodního týmu externích odborníků dohlížejících na kvalitu certifikací PRINCE2, MSP a P3O tohoto zkušebního institutu
 • aktivním členem Project Management Institute - PMI, vedoucí globální asociace profesionálů v oblasti projektového řízení.

Přednáší a vystupuje na odborných akcích zaměřených na projektové a agilní řízení v České republice, na Slovensku i jinde. V této oblasti řízení také aktivně publikuje. Mj. je autorem bezplatných e-booků Průvodce řízením projektů a Zvládněte mezinárodní certifikační zkoušky s lehkostí. Výběr z jeho dalších článků, prezentací a vystoupení najdete zde.

Na profesionální úrovni ovládá anglický, český, německý i slovenský jazyk.

Vybrané projekty:

 • řízení projektu implementace nové verze hlavního (core) systému VÚB banky na zpracování úvěrů, úvěrových příslibů a zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • řízení projektu naplánování přípravy VÚB banky na zavedení eura jako národní měny

 • řízení projektu úpravy a rozšíření dodané funkcionality core systému VÚB banky v oblasti zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • vybudování projektové kanceláře (PMO) společnosti Slovak Telekom (T-Com)

 • poradenství pro řízení programu eSlovakia, společné iniciativy Ministerstva školství SR a Slovak Telekom (T-Com) na podporu internetizace Slovenska

 • zavedení systému projektového řízení pro českou a slovenskou pobočku mezinárodní IT společnosti

Kontakt

e-mail: ondek@potifob.com

www.linkedin.com/in/stefanondek

 

Ing. Monika Ondeková

partnerka, mentor a kouč

Partnerka Ing. Monika Ondeková skupiny společností POTIFOB včetně české POTIFOB, s.r.o.

Je držitelkou certifikátů projektového a programového řízení PRINCE2, MSP, MoP i P3O Foundation, řízení hodnoty MoV Foundation, Agile Scrum Foundation a schváleným invigilatorem (dohledem nad certifikačními zkouškami) PRINCE2, PRINCE2 Agile, ITIL a EXIN.

Je také certifikovaným business a life koučem. Plynule ovládá angličtinu, češtinu a slovenštinu.

Kontakt

e-mail: ondekova@potifob.com, tel.: +420 605 404 569

www.linkedin.com/in/monikaondekova