Menu

online kurz a zkouška PRINCE2® Practitioner

Online kurz pokročilé úrovně PRINCE2 Practitioner:

 • procvičuje řízení projektů podle PRINCE2
 • připravuje na absolvování prestižní mezinárodní certifikační zkoušky PRINCE2 Practitioner AXELOS®, kterou si můžete ke kurzu objednat v online verzi. 
Před absolvováním kurzu PRINCE2 Practitioner je potřebné ovládat metodiku PRINCE2 na úrovni odpovídající PRINCE2 Foundation. Podmínkou pro připustění k certifikaci PRINCE2 Practitioner je buďto předešlé složení zkoušky PRINCE2 Foundation (absolvované po 1.1.2009) nebo prokázaní se platným certifikátem PMI PMP či CAPM resp. IPMA kterékoliv úrovně.
 
Naše společnost POTIFOB, s.r.o. je vedoucí česká akreditovaná tréninková organizace - ATO PRINCE2 a jediná česká strategická ATO AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a dalších globálních best practice standardů.
 
 
 

Pro koho je online kurz a co přinese absolventům?

Online kurz PRINCE2 Practitioner je vhodný pro projektové manažery a koordinátory, členy projektových výborů, uvedoucí týmů, analytiky, pracovníky projektového dohledu, zabezpečování kvality a všechny, kteří:

 • se chtějí procvičit v aplikování metodiky PRINCE2 na řízení svých projektů
 • chtějí získat prestižní, celosvětově uznávaný certifikát projektového manažera PRINCE2 Practitioner potvrzující jejich schopnost řídit projekty podle PRINCE2 a
 • dávají přednost online kurzu před "klasickým".

 

Výhody online kurzu oproti prezenčního školení

 • možnost studovat kdekoliv a kdykoliv
 • vlastní tempo studia
 • možnost absolvovat online mezinárodní certifikační zkoušku v termínu a na místě dle vlastního výběru do roku od obdržení voucheru na zkoušku
 • nižší cena oproti prezenčního kurzu

Každý účastník našeho online kurzu PRINCE2 Practitioner obdrží:

 • časově neomezený přístup do našeho na českém trhu unikátního e-learningového prostředí PRINCE2 Practitioner
 • zevrubný popis certifikace a soubor osvědčených rad a doporučení, jak ji zvládnout
 • oba plné oficiální cvičné testy PRINCE2 Practitioner AXELOS se zdůvodněním odpovědí - česká i anglická verze
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup k oficiálnímu anglicko-českému výkladovému slovníku PRINCE2
 • šablony všech 26 hlavních řídících produktů (dokumentů) PRINCE2 v češtině i angličtině připravené pro použití ve Vašich projektech
 • podrobný procesní model PRINCE2 v češtině a angličtině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na mezinárodní certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner od momentu úhrady za online kurz až do absolvování zkoušky (fair-use policy)
 • konverzní balíček na verzi 2017 - soubor slidů verze 2017, které jsou oproti verzi 2009 nové nebo výrazně změněné, převodový slovníček změněných pojmů a aktualizované šablony hlavních řídících produktů
 • balíček pro zpětnou kompatibilitu s verzí 2009 - soubor slidů verze 2009, které jsou ve verzi 2017 jiné nebo nejsou vůbec a převodový slovníček změněných pojmů
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního insititutu
 • možnost dokoupit si, dle vlastního výběru uvedeného v objednávce, oficiální publikaci Managing Successful Projects with PRINCE2 od AXELOSu - "PRINCE2 manuál" (v angličtině), která je jedinou povolenou literaturou na zkoušce. Dále je možné zakoupit si u nás oficiální výtah nejdůležitějších věcí z PRINCE2 manuálu - publikaci AXELOS "PRINCE2 Handbook", českou verzi knížky "praotce" PRINCE2 p. Colina Bentleyho "PRINCE2 Précis" - shrnutí klíčových prvků PRINCE2 a/ nebo českou verzi knihy "PRINCE2 pro řízení malých projektů" od stejného autora.

 

Certifikační zkouška PRINCE2 Practitioner

Certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner je možné absolvovat online v češtině, angličtině nebo v jiném světovém jazyce. Voucher na zkoušku, který obdržíte od certifikačního orgánu, je platný 12 měsíců.

Spolu s voucherem obdržíte e-mailem detailní pokyny od certifikačního orgánu, jak se na zkoušku přihlásit a jak si vybrat termín. Ke zkoušce budete potřebovat počítač s kamerou (stačí zabudovaná) a přístupem na internet, kvůli dohledu na dálku přímo od certifikačního orgánu.

Základní literatura pro zkoušku - PRINCE2 manuál, tedy kniha Managing Successful Projects with PRINCE2 je dostupná v angličtině a dalších rozšířených jazycích (s překladem PRINCE2 manuálu do češtiny se nepočítá). Pro přípravu na zkoušku v češtině je možné částečně využít knihy "PRINCE2 Précis" a "PRINCE2 pro řízení malých projektů".

Poplatky za certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner (1 pokus) a vystavení stejnojmenného prestižního elektronického mezinárodního certifikátu zkušebním institutem - examination institute oprávněným AXELOS Limited, vlastníkem PRINCE2 (při úspěšném zložení zkoušky) jsou zahrnuté v ceně kurzu.

Certifikační test má formu výběru z více možností, tzv. objective testing format. Pokud ho budete psát v rodném jazyce, na jeho vypracování budete mít 2 hodiny a 30 minut. Pokud ho budete psát v jiném než rodném jazyce, na jeho vypracování budete mít 25 % času navíc, tedy 3 hodiny a 8 minut.

Anglická mutace zkoušky se skládá dle nové verze PRINCE2 2017. Všechny ostatní jazykové mutace zkoušky včetně české jsou a budou i nadále k dispozici ve verzi PRINCE2: 2009. Zkoušky verze 2017 mají oproti verzi 2009 výrazně jednodušší formát a menší počet otázek při stejné délce zkoušky. U certifikátů PRINCE2 2017 je číslo verze PRINCE2 uvedeno na certifikátu.

Předběžný výsledek certifikační zkoušky obdržíte krátce po jejím uskutečnění. Finální, podrobnější výsledky certifikační zkoušky s rozpisem % získaných bodů z možných za jednotlivé okruhy zkoušky Vám zašle zkušební institut do 2 pracovních dnů po zkoušce. Do 3 pracovních dnů od absolvování zkoušky obdržíte oficiální elektronický certifikát o jejím složení vydaný oprávněným zkušebním institutem PRINCE2 (v případě kladného výsledku).

Platnost certifikátů PRINCE2 2017 Practitioner je jen 3 roky, u verze 2009 5 let. Pro recertifikaci je nutné buď složit znovu plnou zkoušku Practitioner nebo si koupit od AXELOS "členství PRINCE2" (PRINCE2 membership) a každý rok v něm nasbírat dostatečný bodů neustálého odborného rozvoje (CPD points).

 

Co se zkouší?

Certifikace PRINCE2 Practitioner hodnotí, zda je kandidát schopen aplikovat metodiku PRINCE2 na řízení jednoduchého projektu v prostředí podporujícím PRINCE2.

Kandidát musí prokázat schopnost aplikovat i přizpůsobovat metodiku PRINCE2 tak, aby s její pomocí vyřešil zadání z oblasti řízení projektu stanovené v případové studii a také odhalil a napravil případné chyby pri její aplikaci.

Úspěšní absolventi zkoušky získavají právo užívat prestižní titul projektového manažera PRINCE2 Practitioner.

Pro účastníky kurzu PRINCE2, kteří mají zdravotní postižení, platí při certifikaci určité úlevy. Jestli si chcete takovou úlevu uplatnit, je potřeba to uvést do poznámky při objednání online kurzu PRINCE2.

 

Cena

Cena online kurzu PRINCE2 Practitioner je 2.560 Kč na osobu.

Online certifikační zkouška AXELOS® PRINCE2 Practitioner stojí dalších 7.200 Kč na osobu a pokus včetně elektronického certifikátu o její složení (při úspěchu na zkoušce). Od 1.1.2020 se cena zkoušek zvyšuje na 7.490 Kč.

Cena PRINCE2 publikací, které si můžete koupit spolu s kurzem:

 • Managing Successful Projects with PRINCE2 2017 v angličtině - PRINCE2 manuál verze 2017: 2.500 Kč
 • PRINCE2 Précis v češtině verze 2017: 400 Kč
 • PRINCE2 Précis v češtině verze 2009: 400 Kč
 • PRINCE2 pro řízení malých projektů v češtině verze 2017: 400 Kč
 • PRINCE2 pro řízení malých projektů v češtině verze 2009: 400 Kč
 • PRINCE2 Handbook v angličtině verze 2017: 300 Kč

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21% a platné pro online kurzy PRINCE2 objednané přes naši českou webovou stránku. Platí naše obchodní podmínky.

 

Pokud nám do14 dnů od obdržení přístupu oznámíte, že vám tento náš online kurz nic nepřinesl, vrátíme vám jeho cenu. Tahle záruka platí za podmínky, že jste ještě nevyužili voucher na certifikační zkoušku a vrátíte nám ho.

 

 

Jak objednat?

Pro objednání vyplňte náš objednávkový formulář.

 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.