Menu

online kurz a zkouška PRINCE2® Foundation

PRINCE2 Foundation Vám nabízíme i jako online kurz této celosvětově nejpopulárnější metodiky projektového řízení.

Jeho účelem je:

 • objasnit filozofii, na níž je metodika PRINCE2 postavena
 • pomoci pochopit ji
 • kvalitně připravit na zvládnutí mezinárodní certifikace PRINCE2 Foundation AXELOS®.

Certifikační zkoušku, pokud si objednáte i ji, budete absolvovat také online, v termínu a místě dle vašho výběru. Její úspěšným absolvováním získate doživotně platný mezinárodní certifikát potvrzující Vaši znalost PRINCE2.

Online kurz PRINCE2 Foundation poskytuje také teoretický základ pro vyšší úroveň kurzu i certifikace - PRINCE2 Practitioner.

Naše společnost POTIFOB, s.r.o. je vedoucí česká akreditovaná tréninková organizace - ATO PRINCE2, jediný český strategický partner AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a dalších global best practice standardů a zkušebního institutu PEOPLECERT, který je od 1.1.2018 jediným oprávněným zkušebním institutem PRINCE2. V Česku a na Slovensku jsme již připravili na certifikaci PRINCE2 víc než 3000 osob.

Naše kurzy PRINCE2 Foundation jsou akreditovány PEOPLECERT a Ministerstvem vnitra České republiky.

Videa ve slovenštině, které jsou součástí on-line kurzu, pro Vás připravil vedoucí trenér POTIFOB Ing. Štefan Ondek, PMP - nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2 v ČR, jeden z autorů oficiálních certifikačních zkoušek PRINCE2 2017 Foundation AXELOS a oficiální reviewer PRINCE2 2017.

 

Pro koho je online kurz PRINCE2 Foundation a co přinese absolventům?

Tento online kurz projektového řízení je vhodný pro projektové manažery, vedoucí týmů, projektové koordinátory, analytiky, pracovníky zabezpečování kvality a všechny, kdo:

 • řídí projekty nebo se na nich podílejí
 • chtějí poznat a pochopit metodiku PRINCE2
 • chtějí získat mezinárodní certifikát PRINCE2 Foundation AXELOS® potvrzující jejich znalosti PRINCE2 a
 • dávají přednost online kurzu před "klasickým".

 

Výhody online kurzu oproti prezenčního školení

 • možnost studovat kdekoliv a kdykoliv
 • vlastní tempo studia
 • možnost absolvovat online mezinárodní certifikační zkoušku v termínu a na místě dle vlastního výběru do roku od obdržení voucheru na zkoušku
 • nižší cena oproti prezenčního kurzu

 

Online kurz PRINCE2 Foundation Vám dá odpověď na následující otázky:

 • Jak efektivně řídit projekt?
 • Jak vybudovat a udržovat jeho organizaci tak, aby byli jasně rozděleny a efektivně vyváženy role a odpovědnosti?
 • Jak vytvořit zdůvodnění projektu (business case)?
 • Jak přizpůsobit metodiku PRINCE2 vašemu projektu?
 • A mnoho dalších.

Každý účastník našeho online certifikačního kurzu PRINCE2 Foundation obdrží:

 • časově neomezený přístup do našeho na českém trhu unikátního e-learningového prostředí PRINCE2 Foundation s interaktivními cvičnými testy v češtině nebo slovenštině (dle Vašeho výběru) a videonahrávkami kompletního výkladu lektora ve slovenštině
 • zevrubný popis certifikace a soubor osvědčených rad a doporučení, jak ji zvládnout
 • oba plné oficiální cvičné testy PRINCE2 Foundation AXELOS (česko-anglická verze nebo slovensko-anglická verze - dle Vašeho výběru) s hodnotícím klíčem a podrobným zdůvodněním správných a nesprávných odpovědí
 • sylabus a design zkoušky
 • interaktivní cviční testy v češtině nebo slovenštině (dle Vašeho výběru) 
 • přístup k oficiálnímu anglicko-českému výkladovému slovníku PRINCE2
 • šablony všech 26 hlavních řídících produktů (dokumentů) PRINCE2 v češtině i angličtině připravené pro použití ve Vašich projektech
 • podrobný procesní model PRINCE2 v češtině a angličtině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na mezinárodní certifikační zkoušku PRINCE2 Foundation od momentu úhrady za online kurz až do absolvování zkoušky (fair-use policy)
 • konverzní balíček na verzi 2017 - soubor slidů verze 2017, které jsou oproti verzi 2009 nové nebo výrazně změněné, převodový slovníček změněných pojmů a aktualizované šablony hlavních řídících produktů
 • balíček pro zpětnou kompatibilitu s verzí 2009 - soubor slidů verze 2009, které jsou ve verzi 2017 jiné nebo nejsou vůbec a převodový slovníček změněných pojmů
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního insititutu
 • možnost dokoupit si, dle vlastního výběru uvedeného v objednávce, oficiální anglickou publikaci AXELOS "PRINCE2 Handbook", českou verzi knížky "praotce" PRINCE2 p. Colina Bentleyho "PRINCE2 Précis" - shrnutí klíčových prvků PRINCE2, českou verzi knihy "PRINCE2 pro řízení malých projektů" od stejného autora a/ nebo oficiální publikaci Managing Successful Projects with PRINCE2 od AXELOSu v angličtině - "PRINCE2 manuál". "PRINCE2 manuál" doporučujeme hlavně studentům se zájmem o pokračování v online kurzu PRINCE2 Practitioner.

Studentům ovládajícím angličtinu, zejména těm, kteří mají v úmyslu absolvovat navazující školení a zkoušku vyšší úrovně PRINCE2 Practitioner v angličtině, doporučujeme zvolit si anglickou verzi online zkoušky PRINCE2 Foundation. Originální anglická terminologie PRINCE2 je přesnější než její oficiální český překlad vydaný vlastníkem metodiky, který je použit v českých certifikačních testech PRINCE2. Dále, české testy jsou dostupné pouze podle starší verze PRINCE2 (2009).

 

Certifikace PRINCE2 Foundation

Po absolvování online kurzu PRINCE2 Foundation máte možnost absolvovat stejnojmennou mezinárodní certifikační zkoušku AXELOS. Zkoušku můžete absolvovat online na Vašem počítači v termínu a na místě dle Vašeho výběru s dohledem na dálku. Voucher na zkoušku, který obdržíte od certifikačního orgánu, je platný 12 měsíců.
Spolu s voucherem obdržíte e-mailem detailní pokyny od certifikačního orgánu, jak se na zkoušku přihlásit a jak si vybrat termín. Ke zkoušce budete potřebovat počítač s kamerou (stačí zabudovaná) a přístupem na internet, kvůli dohledu na dálku přímo od certifikačního orgánu.

Certifikační test má formu výběru z více možností, tzv. multichoice. 

Předběžný výsledek certifikační zkoušky se dozvíte hned po ní. Podrobnější výsledky certifikační zkoušky s rozpisem % získaných bodů z možných za jednotlivé okruhy zkoušky Vám zašle zkušební institut do 2 pracovních dnů po zkoušce. Do 2 pracovních dnů od absolvování zkoušky obdržíte (v případě kladného výsledku) také oficiální elektronický certifikát o její složení vydaný oprávněným zkušebním institutem PRINCE2. Elektronický certifikát je v ceně zkoušky.

 

Co hodnotí certifikace PRINCE2 Foundation?

Zda je kandidát schopen působit jako informovaný člen řídícího týmu projektu s použitím PRINCE2 v prostředí podporujícím tuto metodiku. Kandidát musí prokázat, že rozumí terminologii PRINCE2, ovládá principy PRINCE2 i jejich promítnutí do témat a procesů, zná účely jednotlivých řídících produktů PRINCE2.

 

V jakém jazyku je možné absolvovat certifikaci PRINCE2 Foundation?

Zkouška PRINCE2 Foundation se skládá podle přání účastníků v češtině, angličtině, slovenštině, němčině, francouzštině, španělštině nebo v jednom z dalších dostupných jazyků.

Těm studentům, kteří budou pokračovat i na úroveň PRINCE2 Practitioner a chtějí absolvovat zkoušku Practitioner v anglickém jazyce, doporučujeme přihlásit se na anglickou verzi zkoušky PRINCE2 Foundation.

Anglická mutace zkoušky se skládá dle nové verze PRINCE2 2017. Všechny ostatní jazykové mutace zkoušky včetně české jsou a budou i nadále k dispozici ve verzi PRINCE2: 2009. Zkoušky verze 2017 mají oproti verzi 2009 menší počet otázek (60 oproti 75) při stejném trvání zkoušky.

 

Trvání zkoušky

Když si vyberete certifikaci PRINCE2 Foundation v rodném jazyce, na vypracování testu budete mít 60 minut). Na vypracování certifikačního testu PRINCE2 Foundation v jiném než rodném jazyce budete mít 75 minut.

Tyto časy jsou předepsané vlastníkem metodiky PRINCE2 a jednotné pro všechny poskytovatele.

Účastníci kurzu, kteří mají zdravotní postižení, můžou při certifikačních zkouškách využít určité úlevy. Pokud si chcete takovou úlevu uplatnit, je potřeba informovat nás o tom při objednání online kurzu PRINCE2 (uvést do poznámky) a doložit příslušné lékařské potvrzení. Pro více informací o úlevách při certifikačních zkouškách PRINCE2 pro zdravotně postižené nás kontaktujte.

 

Cena

Cena online kurzu PRINCE2 Foundation je 4.400 Kč na osobu.

Online certifikační zkouška AXELOS® PRINCE2 Foundation stojí dalších 5.500 Kč na osobu a pokus (od 1.1.2020 5.720 Kč/ os. a pokus) včetně elektronického certifikátu o její složení (při úspěchu na zkoušce).

Cena PRINCE2 publikací, které si můžete koupit spolu s kurzem:

 • PRINCE2 Précis v češtině verze 2017: 400 Kč
 • PRINCE2 Précis v češtině verze 2009: 400 Kč
 • PRINCE2 pro řízení malých projektů v češtině verze 2017: 400 Kč
 • PRINCE2 pro řízení malých projektů v češtině verze 2009: 400 Kč
 • PRINCE2 Handbook v angličtině verze 2017: 300 Kč
 • Managing Successful Projects with PRINCE2 2017 v angličtině - PRINCE2 manuál verze 2017: 2.500 Kč

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21% a platné pro online kurzy PRINCE2 objednané přes naši českou webovou stránku. Platí naše obchodní podmínky.

 

Pokud nám do 14 dnů od obdržení přístupu oznámíte, že vám tento náš online kurz nic nepřinesl, vrátíme vám jeho cenu. Tato záruka platí za podmínky, že jste nevyužili voucher na certifikační zkoušku a vrátíte nám ho nepoužitý.

 

 

Jak objednat?

Pro objednání vyplňte náš objednávkový formulář.

 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.