Menu

Příprava na certifikaci PMI-ACP®

 • Pracujete v oblasti projektového řízení, softwarového vývoje, řízení IT služeb nebo business managementu?
 • Máte již základní znalosti agilních rámců, technik a nástrojů, zejména Scrum, Kanban a Lean, chcete si procvičit jejich aplikaci při řízení projektů a dovědět se víc?
 • Chcete pracovat (víc) agilně?
 • Máte zájem složit mezinárodní certifikační zkoušku renomovaného Project Management Institute potvrzující Vaše dovednosti a znalosti v oblasti agilního řízení projektů?
 • Chcete získat prestižní titul PMI-ACP?

Pak je náš kurz Příprava na certifikaci PMI-ACP právě pro vás.

 

Popis kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP

Třídenní prezenční kurz s následným samostudiem podle od nás obdržených instrukcí a učebních materiálů tvořen vyváženou směsí výkladu a praktických cvičení. Vede ho náš zkušený česky mluvící trenér Ing. Štefan Ondek, PMP - akreditovaný trenér Agile Scrum, držitel certifikátů Agile Scrum Master a Product Owner, Professional Scrum Master (PSM I)PRINCE2 Agile Practitioner, PMI PMP a mnoha dalších. Obsah kurzu je v souladu s oficiálním sylabem Project Management Institute pro zkoušku PMI-ACP.

Kurz pokrývá přehled agilních přístupů jako Scrum, Kanban, Lean, extreme programming (XP), test-driven development (TDD) s důrazem na schopnost použít je. Je určen pro zájemce, kteří již mají znalosti Agile alespoň na úrovni Základů agile - Agile Foundation.

 

Zkouška PMI-ACP

Project Management Institute je renomovaný mezinárodní zkušební institut s centrálou v USA a 50-letou tradicí a téměr milionem certifikovaných osob. Mj. vykonává i certifikační zkoušky Project Management Professional - PMP a Certified Associate in Project Management - CAPM.

PMI-ACP je nejrychleji rostoucí certifikací PMI s více než 23.000 certifikovanými (k 31.8.2018). Zkouška je closed book, má formu multiple choice testu. Obsahuje 120 otázek a trvá 3 hodiny. Píše se na počítači ve vybraných testovacích centrech Prometric, a to v angličtině. V anglickém jazyku jsou i všechny oficiální materiály PMI ke zkoušce a učebnice.

Podmínky připuštění ke zkoušce stanovené PMI jsou:

 • 2.000 h obecných zkušeností s prací v týmech na projektech (nemusí prokazovat držitelé platných certifikátů PMP a PgMP)
 • 1.500 h práce v agilních projektových týmech nebo s agilními metodikami (dodatečně k 2.000 h obecných projektových zkušeností)
 • 21 kontaktních hodin školení agilních praktik (splníte absolvováním našeho přípravného kurzu na certifikaci PMI-ACP).

Na samotnou zkoušku se je nutné přihlásit přímo u PMI. Absolvování přípravného kurzu není podmínkou. Nicméně ho z důvodu náročnosti zkoušky důrazně doporučujeme.

Zkoušku je možné absolvovat s mírným časovým odstupem po kurzu, který doporučujeme využít na samostudium přípravné příručky, učebnice a podle potřeby další doporučené literatury. Jako učebnici doporučujeme publikaci The PMI-ACP Exam - How to pass on your first try od autora jménem Andy Crowe (na požádání ji pro Vás za příplatek zabezpečíme, nebo si ji můžete koupit sami kupř. na Amazonu).

Pro udržení certifikátu je pak nutné sbírat tzv. PDU - jednotky osobního rozvoje v oblasti agile, přičemž v každém 3-letém recertifikačním cyklu je nutné získat alespoň 30 PDU (tj. třeba absolvovat školení agile v trvání 30 h).

Předkurzová příprava

Účastníci kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP obdrží:

 • předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • plnobarevný účastnický manuál v angličtině
 • originální přípravnou příručku na zkoušku The PMI-ACP Exam: How To Pass On Your First Try, Iteration 3 od Andyho Crowa
 • elektronickou verzi oficiální "bible Scrumu" - Scrum Guide od Kena Schwabera a Jeffa Sutherlanda, "otců" Scrumu v češtině, angličtině a slovenštině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz od momentu objednání
 • psací potřeby, obědy a občerstvení během kurzu
 • certifikát o absolvování využitelný kupř. pro získání PDU.

Od účastníků kurzu se kvůli kvalitní přípravě očekává, že kromě samotného školení věnují ještě před ním cca 3 hodiny přípravě dle našich instrukcí.

Doporučená příprava před kurzem:

 • ulehčuje pochopení učiva na samotném školení
 • zkracuje čas potřebný na samotné prezenční školení, díky čemu budete v práci "chybět" kratší dobu 
 • umožňuje Vám využít naši záruku kvality.

Všechny materiály a pokyny potřebné na přípravu na kurz jsou zahrnuté v jeho ceně. Zašleme Vám je neprodleně po obdržení zálohové platby.

 

Místo a termíny konání kurzů

Kurzy PMI-ACP nabízíme jako vnitrofiremní. Pokud máte zájem o nabídku vnitrofiremních školení PMI-ACP, kontaktujte nás prosím. Zájemcům o účast na veřejném kurzu dáváme do pozornosti naše obsahově velmi podobné školení Scrum Master + Product Owner + PMI-ACP.

Speciální nabídka

Pokud si u nás současně objednáte naše kurzy Základy agile a Příprava na certifikaci PMI-ACP, platí zvýhodněná "balíčková" cena. Pro její využití nás prosím kontaktuje.

 

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení projektového řízení nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázku: "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v Česku i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si koupíte kurz Příprava na certifikaci PMI-ACP POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu a budete si chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si času i peněz našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín školení závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme ze subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku obsahem i rozsahem srovnatelného kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP realizovaného v České republice vedeného srovnatelně zkušeným lektorem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval kurz Příprava na certifikaci PMI-ACP, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu nebo se z jakéhokoli důvodu necítíte být na certifikační zkoušku dostatečně připraveni.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o vnitrofiremní kurz:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu. Nejpozději v následující pracovní den Vám zašleme nabídku.

 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.