Menu

ITIL® 4 Foundation

Co vám kurz přinese a pro koho je určený?

Kurz ITIL Foundation poskytuje ucelený úvod do problematiky procesního řízení IT služeb.  ITIL je celosvětově nejpopulárnější standard pro řízení IT služeb (ITSM). Vychází z globálních osvědčených postupů a je postaven na dlouholetém sbírání zkušeností z různých společností různých velikostí, v různých zemích, s různými informačními systémy.

Pro ověření základní úrovně znalostí ITIL slouží certifikační zkouška ITIL Foundation AXELOS®, kterou můžete absolvovat na závěr kurzu přímo u nás. 

Veřejné kurzy ITIL Foundation pořádáme jako první v ČR podle nejnovější verze - ITIL 4. Vnitrofiremní kurzy realizujeme dle výběru zákazníka podle nové verze (ITIL 4) nebo staré verze (ITIL 2011, někdy stále označovaná jako ITIL V3), avšak doporučujeme zvolit si nejnovější verzi. 

Na zkoušku se je možné připravit samostudiem nebo u nás absolvovat akreditovaný přípravný kurz a zkoušku složit přímo po něm.

 

ITIL Foundation je relevantní pro všechny, kteří se zabývají IT procesy, optimalizací poskytování IT služeb apod. Jedná se především o IT manažery, IT procesní specialisty, projektové manažery a všechny, kteří se podle daných procesů řídí.

Co říkají o našich kurzech ITIL Foundation jejich absolventi?

Další video- i textové reference najdete na podstránce Reference.

 

Co Vás naučíme na kurzu ITIL Foundation

Orientovat se v problematice poskytování IT služeb, porozumět všem složkám jeho procesního řízení, používat jednotnou terminologii v rámci IT procesů, koncepci ITIL, rozumět životnímu cyklu IT služeb, poznat základní procesy fází životního cyklu (Service Strategy, Service Design, Service Transition, Service Operation and Continual Service Improvement), jejich aktivity, vstupy, výstupy, vazby na další procesy, přínosy a potenciální problémy.

 

Co musíte vědět, abyste se mohli pustit do ITIL Foundation a jak vypadá zkouška?

Jedná o základní úroveň ITIL. Díky tomu na to, abyste se mohli pustit do studia, nejsou potřebné odborné znalosti. Nicméně je nutná alespoň pasivní znalost IT angličtiny, jelikož oficiální literatura na zkoušku je v anglickém jazyce. 

Zkoušku ITIL Foundation je možné absolvovat v angličtině (zkoušky verze 2011 i v češtině, také u nich ale doporučujeme kandidátům s dobrou znalostí angličtiny zvolit si anglickou jazykovou mutaci zkoušek). Má formu písemného multiple choice testu - vždy 1 správná odpověď ze 4 možností. Skládá se buď online na počítači nebo papírovou formou pod dohledem invigilatora. Obsahuje 40 otázek, na složení zkoušky jich musíte zodpovědět správně alespoň 26, tj. 65%. Během zkoušky není povoleno používání žádné literatury či jiných pomůcek. 

Obsah zkoušky ITIL Foundation:

 1. service management jako "způsob práce" (pochopení) 
 2. životní cyklus služeb ITIL (pochopení) 
 3. generické pojmy a definice (povědomí) 
 4. klíčové principy a modely (pochopení) 
 5. vybrané procesy (povědomí) 
 6. vybrané funkce (povědomí) 
 7. vybrané role (povědomí) 
 8. technologie a architektura (povědomí) 
 9. kompetence a trénink (povědomí)

 

Jak vypadají naše kurzy ITIL Foundation

Na našich přípravných kurzech používáme kombinaci výkladu lektora, diskusí a skupinových cvičení. V průběhu kurzu si účastníci ověří své znalosti pomocí oficiálních zkušebních otázek podobných otázkám z reálné certifikační zkoušky. Veřejné přípravné kurzy ITIL Foundation, které nabízíme jako akreditovaná tréninková organizace - ATO ITIL, trvají 2 dny. Certifikační zkouška se píše na 3. den dopoledne nebo po dohodě v pozdějším termínu.

 

Každý účastník našeho veřejného certifikačního kurzu ITIL Foundation obdrží:

 • podrobné předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • plnobarevný, dobře čitelný a podrobný účastnický manuál ITIL Foundation POTIFOB v angličtině s učebními texty - prezentací
 • oba oficiální cvičné testy ITIL Foundation s podrobným zdůvodněním správných a nesprávných odpovědí
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup k terminologickému slovníku ITIL
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz od momentu jeho objednání až do absolvování kurzu
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního institutu
 • psací potřeby, obědy a občerstvení během kurzu
 • při objednání certifikační zkoušky i roční bezplatný přístup do oficiálního portálu AXELOS pro uživatele ITIL (nový název My ITIL, starý název ITIL Membership).
 • Doporučujeme vám koupit si i oficiální knihu "ITIL Foundation, ITIL 4 Edition" AXELOS (v angličtině), kterou Vám rádi dodáme. Pokud o ni máte zájem, uveďte to prosím do objednávky.

 


Jako vnitrofiremní kurzy nabízíme:

 • standardní verzi popsanou výše
 • verzi doplněnou o další podrobnosti, rady a pokyny pro aplikaci ITIL v praxi + její nácvik a tím rozšířenou na celkovou délku 40 hodin, tj. splňující podmínky pro získání dotace z programu POVEZ II až do výšky 85% z nákladů na školení.
 • nabízíme také půldenní "ochutnávkové" kurzy Úvod do ITIL, odpovídající prvnímu půldni běžného školení ITIL Foundation.

 

Kto vás bude školit?

Naše kurzy ITIL Foundation vede náš český akreditovaný trenér Ing. Jan Brada, ITIL Expert s více než 20-letými praktickými zkušenostmi s řízením IT služeb i projektů a více než 12 lety zkušeností s vedením školení.

Veřejné kurzy jsou v češtině s použitím anglických materiálů i odborné terminologie. Vnitrofiremní kurzy na požádání realizujeme i čistě v angličtině.

 

Cena a možné slevy

Veřejný kurz ITIL Foundation stojí 11.600 Kč + DPH/ os. 

V ceně jsou všechny potřebné školící materiály včetně obou oficiálních cvičných testů AXELOS a u veřejných kurzů i obědy a občerstvení po dobu školení.

Příplatek za knihu "ITIL Foundation, ITIL 4 Edition" AXELOS je 1.350 Kč.

Certifikační zkouška AXELOS ITIL 4 Foundation při koupi spolu s kurzem stojí 5.200 Kč + DPH/ os. a pokus, pro držitele certifikátu ITIL v3/2011 3.640 Kč + DPH/ os. a pokus (zvýhodněná cena platná při absolvování zkoušky do 31.12.2019). V této ceně je zahrnuto vystavení elektronického certifikátu AXELOS zkušebním institutem - Examination Institute autorizovaným vlastníkem ITIL, tj. PeopleCert (za podmínky složení zkoušky).

Díky nové službě Take2 od PeopleCert a POTIFOB si za příplatek 999 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné objednat ji spolu s kurzem a uhradit do absolvování 1. pokusu na zkoušce.

Pro možné množstevní slevy, zvýhodnění pro samoplátece a pod. nás prosím kontaktujte na .

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21%, která bude přičtena a fakturována dle platných právních předpisů ČR. Ceny se vztahují na naše kurzy realizované v České republice. Platí naše všeobecné obchodní podmínky.

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení ITIL nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázky:

1.) "Co když navzdory poctivé přípravě certifikační zkoušku neudělám?"

2.) "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v Česku i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si zakoupíte certifikační kurz ITIL POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu, a přesto certifikační zkoušku ITIL Foundation nesložíte nebo si prostě budete chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

Zaplatíte pouze za opakovanou zkoušku (jestli ji budete skládat), novou sadu školicích materiálů (jestli je požadujete), obědy a občerstvení.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku certifikačního kurzu ITIL Foundation realizovaného v České republice akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem (tj. PEOPLECERT) a vedeného srovnatelně zkušeným lektorem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si času i peněz našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín školení ITIL Foundation závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme pro nedostatek účastníků nebo z jiných subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval školení projektového řízení ITIL, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu nebo se z jakéhokoli důvodu necítíte být na certifikační zkoušku dostatečně připraveni.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu i zkoušky ITIL.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o veřejný kurz:

V našem kalendáři kurzů zvolte termín a místo kurzu, které Vám vyhovuje. Pak klikněte na slovo "objednat" vedle něj. Data o Vámi zvoleném kurzu se automaticky přenesou do objednávkového formuláře. Pak stačí doplnit zbylé údaje a odkliknout odeslání objednávky.

Máte-li zájem o vnitrofiremní kurz:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu.

Nejpozději v následující pracovní den Vám zašleme nabídku.