Menu

ITIL® 4 Managing Professional Stream

Pro koho jsou určeny kurzy jednotlivých modulů streamu ITIL 4 Managing Professional (MP)?

Cílovou skupinou jsou odborníci na řízení IT služeb podle nejnovější verze ITIL a ti, kteří se jimi chtějí stát.
 
ITIL je celosvětově nejpopulárnější standard pro IT service management (ITSM). Vychází z globálně osvědčených postupů a je postaven na dlouholetém sbírání zkušeností z různých společností různých velikostí, v různých zemích, s různými informačními systémy. Jeho vlastníkem je AXELOS Limited. 28.2.2019 byla spuštěna nová verze - ITIL 4. Všechny kurzy ITIL pořádáme podle ní.
 
K ověření úrovně znalostí ITIL slouží certifikační zkouška AXELOS® příslušného modulu, kterou můžete absolvovat na závěr kurzu přímo u nás. Podmínkou pro připuštění ke zkoušce je platný certifikát ITIL 4 Foundation a absolvování akreditovaného kurzu daného modulu streamu MP. V případě zájmu o cenově zvýhodněné balíčky kurzů i zkoušek ITIL 4 Foundation a jednotlivých modulů ITIL 4 MP nás kontaktujte.
 

Co se naučíte na kurzech jednotlivých modulech streamu ITIL 4 MP?

Hlouběji se orientovat v jednotlivých oblastech řízení IT služeb:

Managing Professional Transition - MPT je speciální konverzní kurz určený pro držitele titulu ITIL Expert nebo alespoň 17 kreditů předešlé verze ITIL.

Certifikační schéma ITIL 4
 

Co musíte vědět, abyste mohli pustit do ITIL Managing Professional a jak vypadají zkoušky?

Všechny kurzy vyšších modulů ITIL 4 staví na znalostech úrovně ITIL 4 Foundation. Proto se od účastníků očekávají odpovídající vstupní znalosti. Dále je nutná alespoň pasivní znalost IT angličtiny, protože veškerá literatura na zkoušku i samotná zkouška jsou v anglickém jazyce.

Zkoušky všech modulů ITIL 4 MP mají formu písemného multiple choice testu - vždy 1 správná odpověď ze 4 možností. Skládají se buď online na počítači nebo papírovou formou pod dohledem invigilatora. Každá zkouška obsahuje 40 otázek, na složení zkoušky musíte odpovědět správně alespoň na 28, tj 70%. Během zkoušky není povoleno používání žádné literatury či jiných pomůcek. Na zodpovězení otázek máte celkově 1,5 h + 22,5 minuty navíc, pokud zkoušku absolvujete v cizím jazyce.

Po složení zkoušek ze všech 4 modulů streamu ITIL 4 Managing Professional automaticky získáváte stejnojmenný titul.

Pokud již máte alespoň 13 kreditů ITIL 3/2011, můžete místo jednotlivých modulů ITIL 4 absolvovat konverzní kurz a zkoušku ITIL 4 Managing Professional Transition, čímž rovněž získáte stejnojmenný titul.

 

Jak vypadají naše kurzy ITIL Managing Professional

Na našich přípravných kurzech používáme kombinaci výkladu lektora, diskusí a skupinových cvičení. V průběhu kurzu si účastníci ověří své znalosti pomocí oficiálních zkušebních otázek podobných otázkám z reálné certifikační zkoušky. Veřejné přípravné kurzy ITIL 4 MP, které nabízíme jako akreditovaná tréninková organizace - ATO ITIL (subject to accreditation), trvají 2,5 dne. Certifikační zkouška se píše na 3. den odpoledne nebo po dohodě v pozdějším termínu.

 

Každý účastník našeho veřejného certifikačního kurzu ITIL 4 MP obdrží:

 

 • podrobné předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • plnobarevný, dobře čitelný a podrobný účastnický manuál POTIFOB v angličtině s učebními texty - prezentací
 • oficiální cvičný test ITIL 4 daného modulu s podrobným zdůvodněním správných a nesprávných odpovědí
 • oficiální knihu ITIL 4 AXELOS daného modulu
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup k terminologickému slovníku ITIL
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz od momentu jeho objednání až do absolvování kurzu
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního institutu
 • psací potřeby, obědy a občerstvení během kurzu
 • při objednání certifikační zkoušky i roční bezplatný přístup do oficiálního portálu AXELOS pro uživatele ITIL (nový název My ITIL, starý název ITIL Membership).

 

Kto vás bude školit?

Naše kurzy ITIL Foundation vede náš zkušený akreditovaný trenér ITIL 4 Ing. Jan Brada, ITIL Managing Professional, ITIL Expert .

Veřejné kurzy jsou v češtině s použitím anglických materiálů i odborné terminologie. Vnitrofiremní kurzy na požádání realizujeme i čistě v angličtině.

 

Cena

Veřejný kurz každého modulu ITIL 4 MP stojí 27.300 Kč + DPH/ os.

Kurzy "přechodového" modulu ITIL 4 Managing Professional Transition pořádáme pouze jako vnitrofiremní - pro cenovou nabídku nás prosím kontaktujte.

V ceně jsou všechny potřebné školící materiály včetně oficiální knihy daného modulu, oficiálního cvičného testu AXELOS danégo modulu a u veřejných kurzů i obědy a občerstvení po dobu školení.

Certifikační zkouška AXELOS ITIL 4 MP daného modulu stojí dalších 8.100 Kč + DPH/ os. a pokus. V této ceně je zahrnuto vystavení elektronického certifikátu AXELOS zkušebním institutem - Examination Institute autorizovaným vlastníkem ITIL, tj. PeopleCert (za podmínky složení zkoušky).

Díky službě Take2 si za příplatek 1.500 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné ji objednat a uhradit do absolvování 1. pokusu na zkoušce.

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21%, která bude přičtena a fakturována dle platných právních předpisů ČR. Ceny se vztahují na naše kurzy realizované v České republice. Platí naše všeobecné obchodní podmínky.

 

Možné slevy

Poskytujeme slevy pro:
 • kombinaci kuzov a zkoušek ITIL 4 Foundation + MP
 • kombinaci kuzov a zkoušek více modulů ITIL 4 MP
 • vnitrofiremní kurzy
 • samoplátce.

Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Kalendář kurzů a školení

Pro informace o termínech našich veřejných kurzů ITIL Managing Professional klikněte na kalendář kurzů. Pokud Vám publikované termíny nevyhovují a / nebo máte zájem o vnitrofiremní školení, kontaktujte nás prosím.
 

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení ITIL MP nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázky:

1.) "Co když navzdory poctivé přípravě certifikační zkoušku neudělám?"

2.) "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v Česku i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si zakoupíte certifikační kurz ITIL MP POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu, a přesto certifikační zkoušku ITIL MP nesložíte nebo si prostě budete chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

Zaplatíte pouze za opakovanou zkoušku (jestli ji budete skládat), novou sadu školicích materiálů (jestli je požadujete), obědy a občerstvení.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku certifikačního kurzu ITIL MP toho samého modulu realizovaného v České republice akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem (tj. PeopleCert) a vedeného srovnatelně zkušeným lektorem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si času i peněz našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín školení závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme pro nedostatek účastníků nebo z jiných subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval školení ITIL MP, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu nebo se z jakéhokoli důvodu necítíte být na certifikační zkoušku dostatečně připraveni.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu i zkoušky ITIL.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o veřejný kurz:

V našem kalendáři kurzů zvolte termín a místo kurzu, které Vám vyhovuje. Pak klikněte na slovo "objednat" vedle něj. Data o Vámi zvoleném kurzu se automaticky přenesou do objednávkového formuláře. Pak stačí doplnit zbylé údaje a odkliknout odeslání objednávky.

Pokud jste nenašli pro Vás vhodný termín, kontaktujte nás prosím s uvedením předmětu Vašeho zájmu, počtu osob, požadovaného místa konání, rámcového termínu a Vašich kontaktních údajů. Do 2 pracovních dnů Vám zašleme nabídku.

Pokud máte zájem o vnitrofiremní školení:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu. Do 2 pracovních dnů Vám zašleme nabídku.
 
 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

V tom případě nás prosím kontaktujte.

Priložené súbory: