Menu

Co přináší ITIL 4?

Jste zde

Co přináší ITIL 4?

Žijeme v době rychlých změn, známých jako "čtvrtá průmyslová revoluce". Charakterizuje ji digitální transformace našeho světa a nezbytná interakce mezi lidmi, digitálními technologiemi a fyzickými aktivy. Toto dynamické a komplexně prostředí si od úspěšných organizací vyžaduje, aby byly agilnější, lépe připraveny adaptovat se a připravené přijímat nové způsoby práce.

Rámec ITIL 4 pomáhá organizacím zvládnout tyto výzvy, které jsou relevantní nejen pro ITSM profesionály, ale pro širší škálu odborníků pracujících v digitálním světě. Rozšiřuje předešlé verze tím, že poskytuje organizacím praktický a pružný základ pro podporu při jejich digitální transformaci. Dává k dispozici ucelený model pro dodávání a provoz produktů i služeb založených na technologiích.

ITIL 4 chrání stávající investice lidí i organizací do ITIL, jelikož je rozšířením stávajícího rámce a umožňuje organizacím pružně přejít na nové způsoby práce, které přináší moderní digitální svět.

Mění se však certifikační schéma - bude "štíhlejší" než ta současná, ruší se úrovně ITIL Practitioner i Expert (již vydané certifikáty však platí nadále) a cesta k nejvyšší úrovni Master bude jednodušší než dosud. Základní certifikací zůstává ITIL Foundation, která bude i nadále platit doživotně. Celá certifikační schéma ITIL 4 a možnost konverze certifikací ze staré verze na novou vypadají takto:

Kurzy ITIL 4 Foundation si u nás můžete objednat již nyní.

Vnitrofiremní kurzy a zkoušky ITIL podle verze 2011 zůstávají dostupné minimálně do konce roku 2019. Zájemcům, kteří s ITIL začínají, však doporučujeme začít rovnou podle nové verze.

Pokud už jste držitelem certifikátu ITIL Foundation podle verze 3, můžete do 31.8.2019 získat 30% slevu na zkoušku ITIL 4 Foundation. Pro bližší informace o této možnosti nás kontaktujte.

 

Priložené súbory: 

Přidat komentář