Menu

Co přináší ITIL 4?

Co přináší ITIL 4?

Žijeme v době rychlých změn, známých jako "čtvrtá průmyslová revoluce". Charakterizuje ji digitální transformace našeho světa a nezbytná interakce mezi lidmi, digitálními technologiemi a fyzickými aktivy. Toto dynamické a komplexně prostředí si od úspěšných organizací vyžaduje, aby byly agilnější, lépe připraveny adaptovat se a připravené přijímat nové způsoby práce.

Rámec ITIL 4 pomáhá organizacím zvládnout tyto výzvy, které jsou relevantní nejen pro ITSM profesionály, ale pro širší škálu odborníků pracujících v digitálním světě. Rozšiřuje předešlé verze tím, že poskytuje organizacím praktický a pružný základ pro podporu při jejich digitální transformaci. Dává k dispozici ucelený model pro dodávání a provoz produktů i služeb založených na technologiích.

ITIL 4 chrání stávající investice lidí i organizací do ITIL, jelikož je rozšířením stávajícího rámce a umožňuje organizacím pružně přejít na nové způsoby práce, které přináší moderní digitální svět.

Mění se však certifikační schéma - bude "štíhlejší" než ta současná, ruší se úrovně ITIL Practitioner i Expert (již vydané certifikáty však platí nadále) a cesta k nejvyšší úrovni Master bude jednodušší než dosud. Základní certifikací zůstává ITIL Foundation, která bude i nadále platit doživotně. Celá certifikační schéma ITIL 4 a možnost konverze certifikací ze staré verze na novou vypadají takto:

První veřejný kurz ITIL 4 Foundation pořádáme 27.-29.5.2019 a objednat se na něj můžete už teď.
Poslední veřejný kurz ITIL 2011 Foundation pořádáme 12.-14.11.2018 za zvýhodněnou cenu 11 180 Kč + 5 200 Kč certifikační zkouška + DPH 21%.

Vnitrofiremní kurzy ITIL 4 Foundation začneme realizovat v průběhu 1. čtvrtletí 2019. Přesný termín závisí na zpřístupnění certifikačních zkoušek nové verze vlastníkem ITIL (AXELOS Limited) resp. zkušebním institutem (PeopleCert).
Vnitrofiremní kurzy a zkoušky ITIL podle verze 2011 zůstávají dostupné minimálně do konce roku 2019. Zájemcům, kteří s ITIL začínají, však doporučujeme začít rovnou podle nové verze.

 

Přidat komentář